Geodeziniai matavimai Vilniuje: kaip tai vyksta?

Geodeziniai matavimai – tai paslauga, kuria tenka pasinaudoti dalijant, jungiant žemės sklypą, taip pat ir tais atvejais, kada nusprendžiama sklypą parduoti arba išnuomoti. Visais šiais atvejais geodezinių matavimų paslaugos yra privalomos, ir neretai kyla įvairių neaiškumų, kaip tai vyksta, ir kur vertėtų kreiptis, jei domina geodeziniai matavimai Vilniuje. Šia paslauga tenka pasinaudoti tikrai nedažnais atvejais, tad natūralu, jog ne visada yra aišku, kaip visa tai vyksta. Taigi, nuo ko vertėtų pradėti?

Paslaugos tiekėjo paieška

Geodeziniai matavimaiPirmiausia vertėtų susirasti bendroves, kurios teikia geodezinių matavimų paslaugas. Naudodamiesi internetine paieška pagal tam tikrus raktažodžius, pavyzdžiui, geodeziniai matavimai Vilniuje, tikrai greitai galėsite rasti šios paslaugos tiekėjus. Nemažai tokias paslaugas teikiančių įmonių turi savo internetines svetaines, ir jose yra skelbiama informacija apie šių paslaugų teikimą. Norėdami  išsirinkti tinkamiausią paslaugos tiekėją galite pasidomėti, kaip apie įvairias įmones atsiliepia klientai, ir, žinoma, palyginti teikiamų paslaugų kainas. Išsirinkti tinkamą bendrovę tikrai nebus labai sudėtinga, ir netrukus galėsite susisiekti su pasirinktu matininkų.

Paruoškite reikalingus dokumentus

Kad būtų suteikta geodezinių matavimų paslauga, jums būtina pasirūpinti tam tikrais reikalingais dokumentais. Bus reikalingas detalus arba preliminarus sklypo planas, statinių nuosavybę įrodantys dokumentai bei sklypo savininko asmens tapatybės dokumento kopija. Visus šiuos dokumentus reikės pateikti matininkui, ir tik tuomet galės būti suteikiama reikalinga paslauga.

Darbų eiga ir kaina

Dažnai yra teiraujamasi, kiek gali kainuoti geodeziniai matavimai Vilniuje, ir tai visada priklausys nuo to, kokia yra pasirenkama bendrovė, koks yra sklypo sudėtingumas, ir t.t. Galima palyginti skirtingų įmonių nustatytas kainas, ir tai padės atrasti patį palankiausią sprendimą. Darbų trukmė gali būti labai įvairi: matininkas atlikti savo darbą gali per kelias dienas, tačiau tuo atveju, jei sklypas gana didelis ir sudėtingas, visa tai gali trukti kur kas ilgiau. Vėliau gauti rezultatai yra perduodami Nacionalinės žemės tarnybai, ir galiausiai – Registrų centrui. Visi šie etapai gali trukti nuo vieno iki kelių mėnesių, priklausomai nuo to, kiek užtruks matavimai ir valstybinių institucijų patvirtinimas.

Jei kils tam tikrų neaiškumų, susijusių su šios paslaugos teikimu, paprasčiausiai galėsite susisiekti su pasirinktu paslaugos tiekėju, ir netrukus gausite atsakymus į jums rūpimus klausimus. Taigi, jei jums yra reikalinga geodezinių matavimų paslauga, tiesiog pasirinkite tinkamiausią įmonę ir susisiekite nurodytais kontaktais.