Greitųjų kreditų bendrovės vargu ar bus uždarytos

greituju kreditu bendrovesNaujienų portalų komentaruose mirga pasisakymai prieš greituosius kreditus tiekiančias įmones, nors patys vartotojai nė nesupranta, kad ši paslauga vargu ar bus kada panaikinta, o bendrovės uždarytos. Taip yra todėl, kad finansų rinka yra labai pelninga, o besiskolinantys asmenys atneša labai didelius pelnus net to ir nežinodami.  Kai kuriems reikėtų pasidomėti ir paskolų išdavimo tvarka – tikrai taip nėra kad gali skolinti bet kas. Daug žmonių gauna neigiamą atsakymą, o tie, kurie pasiskolina ir po to sako, kad gali skolintis visi – dažniausiai patys skolinasi sukčiaudami ir nuslėpdami svarbiausią informaciją. Žinoma, dėl neleistino skolinimo yra kaltos ir bendrovės, nes jos netinkamai tikrina duomenis, bet tam yra priežiūros institucijos, kurios skiria baudas už aplaidų mokumo vertinimą.

Kas liečia greituosius kreditus teikiančias įmones, reikia pabrėžti, kad net ir dar labiau sumažinus paskolų palūkanas, šios bendrovės neišnyks, nes jos jau dabar turi didžiulius kapitalus, kurie leistų joms pereiti prie didesnių kredito sumų. Tai reiškia, kad panorėjusios šios bendrovės galėtų virsti it bankais – finansavimą joms gauti nebūtų sudėtinga. Jeigu būtų uždrausta teikti vartojimo kreditus tokioms bendrovėms, jos paprasčiausiai pakeistų veiklos statusą ir ko gero registruotųsi kaip kredito unijos. Logiškai mąstant, draudimas teikti vartojimo kreditus pakenktų ne tik minėtoms bendrovėms, bet ir bankams, unijoms bei kitoms finansų įstaigoms, kurios skolina pinigus, nes visos šios įmonės yra registruotos tame pačiame sąraše.

Skolintis dabar yra be galo patogu, nes kredito teikėjai siūlo gana nemažas sumas, kurių jau nebėra būtina ieškoti komerciniuose bankuose Galbūt vienintelis niuansas ir yra tas, jog tos bendrovės reikalauja didelių palūkanų. Bet, ateityje ko gero tos palūkanos susilygins su bankų, nes kasmet yra įvedamos įstatymų pataisos, kurios nuolatos priverčia mažinti palūkanas. Kreditų bendrovėms tai nėra problema – jos tiesiog pelnosi tol kol gali. Tiesa, mažesnės kreditų bendrovės galbūt ir prarastų daug pelno ar net bankrutuotų, bet didžiausi Lietuvos vartojimo kredito teikėjai tikrai nežada trauktis iš šios pelningos rinkos nes esant mažoms leidžiamoms palūkanoms.