Kaip pasirinkti akumuliatorių automobiliui?

Įsigijus dėvėtą automobilį vienas pirmųjų darbų kurį turite atlikti – patikrinti akumuliatoriaus būklę. Jei to nepadarysite laiku rizikuojate kad automobilis vieną diena paprasčiausiai nebeužsives. Ieškant akumuliatoriaus automobiliui svarbus žinoti akumuliatoriaus dydį, talpą ir galingumą. Prekinis ženklas ne tiek svarbus nes tikriausiai žinote kad visiems akumuliatoriams suteikiama vienoda 2 metų garantija.

Dydis

Vietos po kapotu skirtingų automobilių akumuliatoriams gali būti šiek tiek didesnės nei pats akumuliatorius, taip yra todėl kad būtų galima pritaikyti įvairių dydžių akumuliatorius. Deja, kai kuriems modeliams pvz. Honda HRV, Suzuki Vitara ir kitiems ne tokiems populiariems automobiliams, akumuliatoriaus dydis turi būti tiksliai tokių pat išmatavimų kaip originalus akumuliatorius nes kitaip netilptų į numatytą vietą ir jį būtų sunku pritvirtinti. Su kokio dydžio akumuliatoriais gamintojai išleido automobilį visada galite sužinoti perskaitę vartotojo žinyną arba surasti internete pagal mašinos modelį. Beveik kiekvienoje internetinėje parduotuvėje yra filtras kurio pagalba atsirinksite koks akumuliatorius tinka jūsų automobiliui. Be to, labai svarbu nesumaišyti kurioje pusėje yra teigiamas ir neigiamas polius. Kadangi akumuliatorių ir elektros instaliaciją jungiantys laidai yra trumpi, gali nepavykti prijungti akumuliatoriaus ir teks vėl važiuoti į parduotuvę pasikeisti į tinkamą.

Be aptarnavimo

Didžioji dauguma akumuliatorių naudojamų šiuolaikiniuose lengvuosiuose automobiliuose ir miesto visureigiuose nereikalauja aptarnavimo. Jei anksčiau reikėdavo stebėti elektrolito kiekį akumuliatoriaus viduje ir reguliariai papildyti distiliuotu vandeniu dabar to daryti nebereikia nes per pastaruosius du dešimtmečius akumuliatoriai tapo modernesni ir veikia efektyviau.

Talpa

Akumuliatoriaus talpa turi būti tokia kokią nurodo gamintojas. Negalvokite, kad įdėję didesnės talpos (Ah) ir galingumo (A) akumuliatorių automobiliui bus geriau. Atvirkščiai, galite ir pakenkti pavyzdžiui į automobilį su benzininiu nedidelio galingumo varikliu įdėję dyzeliniam automobiliui skirtą bateriją. Visų pirma, benzininiam varikliui užvesti reikia mažiau startinės srovės, be to, galingesnis akumuliatorius gali pakenkti jūsų automobilio generatoriui. Išvada – pinigai išleisti veltui ir tikėtinas kitų agregatų remontas. Dar vienas dalykas kurio reikėtų nepamiršti keičiant akumuliatorių – užsirašyti įsigijimo datą tam kad žinotumėte kada jį reikės keisti kitą kartą.