Kokosų aliejus – neįkainojama ir naudinga priemonė

Galbūt jau esate girdėję apie kokosų aliejaus naudą mūsų sveikatai. Tačiau jei iki šiol vis dar nei karto jo neišbandėte, pats metas tai padaryti. Dar tuomet, kai kokosų aliejaus tiesioginė nauda nebuvo žinoma, jis buvo labai dažnai naudojamas ajurvedoje – tradicinėje indų medicinos sistemoje. Tuo tarpu dabar puikiai žinoma, kad kokosų aliejus gali būti neįkainojama priemonė kiekvieno iš mūsų sveikatai, pasitelkiant jį tiek tradicinėje, tiek ir modernioje medicinoje.

Teigiamas poveikis odai

Kokosų aliejusKokosų aliejus yra nuostabi masažinė priemonė, kuri veikia kaip efektyvus drėkiklis bet kuriam odos tipui (taip pat ir sausai odai). Skirtingai nei mineralinio aliejaus atveju, kokosų aliejus neturi jokių pašalinių poveikių mūsų odai. Tai labai saugi priemonė, kurią galime pasitelkti sprendžiant odos išsausėjimo ir atsišerpetojimo problemas. Jis taip pat padeda atitolinti raukšlių atsiradimą ir apsaugo nuo priešlaikinio senėjimo.

Teigiamas poveikis plaukams

Jei šiuo metu kenčiate nuo slenkančių ir lūžinėjančių plaukų, kokosų aliejus gali sutvirtinti jūsų plaukus ir suteikti jiems norimą žvilgesį. Jis apsaugo nuo baltymų praradimo. Jei pasidomėtumėte įvairių plaukų kondicionierių sudedamosiomis dalimis, pastebėtumėte, kad labai dažnai jų gamybai pasitelkiamas ir kokosų aliejus. Tai labai populiari priemonė sprendžiant įvairias plaukų problemas.

Teigiamas poveikis širdžiai

Sklinda mitas, kad kokosų aliejus turi neigiamą poveikį mūsų širdžiai. Kai kurie žmonės vaikosi šios faktais nepagrįstos nuomonės todėl, kad kokosų aliejuje yra didelis sočiųjų riebalų rūgščių kiekis. Tačiau iš tiesų, šis aliejus yra labai naudingas mūsų širdžiai. Jame yra beveik 50 proc. laurino rūgšties, kuri efektyviai užkerta kelią įvairioms širdies ligoms ir taip pat normalizuoja cholesterolio lygį bei kraujo spaudimą. Kokosų aliejus taipogi yra puiki prevencinė priemonė prieš aterosklerozę.

Svorio reguliavimas

Kenčiantiems nuo pernelyg didelio svorio ir niekaip negalintiems jo atsikratyti, patariama į pagalbą pasitelkti kokosų aliejų. Jis pagerina metabolizmą, padeda sudeginti daugiau riebalų, kuriuos paverčia reikiama energija ir tokiu būdu efektyviai prisideda prie svorio reguliavimo.

Ir, žinoma, šie natūralūs aliejai pasižymi kur kas didesne gausa privalimų. Belieka jį įsigyti ir įtraukti į kasdienę savo rutiną.