Kompiuterio dulkių valymas nėra vienintelis kompiuterio priežiūros darbas

kompiuterio dulkiu valymasJeigu norite savo kompiuterį išlaikyti darbingos būklė ilgą laiką, jums turėtų būti aktualus ne tik kompiuterio dulkių valymas, bet ir reguliari programinės įrangos diagnostika. Kiekvienas kompiuteris, prižiūrimas tinkamai, gali tarnauti labai ilgą laiką. Žinoma, dėl tam tikrų gedimų pasitaikys ir papildomų išlaidų, nes viskas priklauso nuo gamintojo – specialistai jums padės bet kokiais klausimais net ir tuo atveju, jeigu jums reikalingas kompiuterio matricos keitimas ar kažkokių kitų dalių tvarkymas. Pirmiausia siūlytume pasidomėti priežiūra – kompiuteriui nepakanka skirti laiko dulkių nuvalymui nuo ekrano, jį reikia valyti visą.

Kompiuteriai dažniausiai genda dėl netinkamo naudojimo. Ko gero nustebsite, bet dažniausiai nešiojamieji kompiuteriai genda būtent dėl dulkių kaupimosi. Aišku, stacionariems taip pat taikoma sąlyga reguliariai apsivalyti. Esmė tame, kad vartotojai dažniausiai nepasidomi kaip tinkamai laikyti nešiojamą kompiuterį – jis neretai dedamas ant lovos, pagalvės ar kito minkšto audinio, nes aišku – gulint naudotis kompiuteriu yra labai patogu. Tačiau blogiausia yra tai, kad būtent dėl netinkamo kompiuterio laikymo pradeda greitai kauptis įvairios dulkės. Ant minkšto paviršiaus esantis kompiuteris surenka ne tik dulkes iš aplinkos, bet ir būtent nuo minkšto audinio, todėl jokiu būdu nėra rekomenduojama jo dėti ant lovos bei kitų minkštų vietų, geriausia jį būtų laikyti ant stalo arba specialaus laikiklio, jog visos ertmės (ventiliacijos) nebūtų užkištos.

Kas liečia netaisyklingą laikymą, tai reikėtų pabrėžti ir tai, kad nešiojamieji kompiuterija, kurie dedami ant minkšto paviršiaus, neretai ima gesti ties aušinimo sistemomis. Ventiliatoriai negauna šaltesnio oro, nes visgi – jūs visas ertmes uždengiate. Aušinimo sistemos pradeda dirbti greičiau, o tada galite pajusti, kaip jūsų kompiuteris ima kaisti. Tai yra vienas iš signalų, į kurį turėtų atkreipti dėmesį visi.

Kompiuterių priežiūrai rekomenduotume rinktis specialistus, kurie gali atlikti dulkių valymo darbus bei apžiūrėti kompiuterio fizinę būklę. Tada specialistai pamatys visas bėdas ir apie jas jums praneš. Jie pabrėš dėl kokių priežasčių jūsų kompiuterio veikla yra sutrikusi. Aišku, čia kalbame ne tik apie fizinę būklę – specialistai peržiūrės kaip veikia ir operacinė sistema.