Kuro talpos

kuro talposKuro laikymui ekspertai vis dažniau siūlo rinktis saugesnes ir brangesnes talpas, nes mat ypač vasaros laikotarpiu pasitaiko įvairių nelaimių dėl oro sąlygų. Čia labiausiai akcentuojami audrų metų trenkiantys žaibai – pernai vasarą buvo ne viena nelaimė, kuomet žaibas trenkė į kuro talpyklą ir šitaip įvyko nemenki gaisrai. Ekspertai teigia, kad plastikinės kuro talpos yra vienas geriausių pasirinkimų, o jeigu pasirenkate metalo gaminius, tai būtina juos rinktis tik pagal saugumo standartus. Plastikinės kuro talpos yra geriausias pasirinkimas tokiais atvejais, nes plastikas sumažina tikimybę, jog žaibas trenks būtent  į tokią talpą. Nors ir pataikytų, vis tiek žaibo iškrova nepakenktų tokiai talpai. Tiesa, viskas priklauso ir nuo pačios talpos pasirinkimo.

Dažniausiai siūloma rinktis tas talpyklas, kurios turi itin sandarias angas, per kurias nevyksta nei kuro garavimas, nei nutekėjimas esant judėjimui. Tai reiškia, kad visas talpyklas geriausia rinktis pagal tai, ar jos pritaikytos transportavimui. Jeigu talpa nėra pritaikyta gabenimui, tai tikėtina, kad jo metu, ji tiesiog bus lengviau pažeidžiama. Gali vykti įvairiausi kuro nutekėjimai, talpyklos pažeidimai taipogi atsiranda lengviau. Gabenimui pritaikytos talpos yra saugiausios – jos atlaiko ir didelius krūvius, ir smūgius.

Itin svarbu paminėti, jog kai kurios bendrovės siūlo universalias talpyklas, prie kurių gali būti prijungiama ir išpilstymo įranga. Žinoma, tokios talpyklos su išpilstymui skirta įranga bus šiek tiek brangesnė, tačiau saugumo vardan – tai geriausia investicija. Kas liečia metalinius gaminius, tai prieš juos perkant taip pat reikėtų kruopščiai pasidomėti siūlomais gaminiais.

Kai kurios metalinės talpyklos ir cisternos yra iš ties kokybiškos – jos sandarios, pagamintos iš tvirto metalo ir neretai turi izoliacines medžiagas. Tokios talpyklos yra saugios net ir dėl galimų žaibo iškrovų. Jos tiesiog atlaikytų žaibos sukeliamą karštį, nebūtų taip lengvai pažeidžiamos. Tokios talpyklos taipogi siūlomos ir su kuro išpilstymo įranga, jog kurą išpilstyti galėtumėte per kelias minutes. Visada siūloma rinktis tik patikimus ir kokybiškus gaminius, kurių pagrindinis privalumas yra saugumo standartai – nesirinkite pačių pigiausių ir neaiškios kokybės gaminių.