Pokerio strategijos: kėlimo bei statymo metodas

pokerio strategijosSusidomėję pokerio žaidimu, retai kada ieško informacijos apie galimas strategijas – tik pradžioje pralošus kažkiek pinigų, yra suvokiama, kad be tam tikrų taisyklių ir plano nebus lengva pasiekti norimų rezultatų. Kiekvienas pradedantysis pirmiausia turi ieškoti aktualios informacijos, kurioje būtų apibendrinama visa pokerio esmė. Žinoma, yra tokių interneto svetainių, kurios padeda tobulėti, pavyzdžiui svetainėje http://pokerioguru.lt galite rasti jums naudingos informacijos bei pamokų kaip pagerinti savo įgūdžius. Kas liečia patį žaidimą, tai viena populiariausių strategijų – statymų kėlimas. Šis pasirinkimas taip pat yra gana pavojingas, nes neretai su šiuo variantu galite patekti ir į spąstus. Šiame straipsnyje ir kalbame būtent apie šį metodą.

Kėlimo metu, jūsų statymai visada yra aukšti t.y. jūs neatsakote, o būtent keliate arba statote – jeigu jūsų eilė rinktis. Paprasčiausiai, kėlimo galimybė leidžia išgąsdinti priešininką, nes jeigu jis turi silpnas kortas, tai nemaža tikimybė, kad jis jas išmes, net jeigu jos galbūt bus ir geresnės negu jūsų. Šis metodas yra tarsi nuolatinis blefavimas, tačiau kaip minėjome – galima ir suklysti.

Trumpai tariant, visa esmė yra paprasta. Gavus po dvi kortas, jūs turite sumą pakelti, kad jūsų priešininkas pagalvotų, jog gavote itin aukštas kortas – tai jam gali kelti nerimą, todėl jo pasirinkimas bus – rizikuoti ir atsakyti, kad pamatytų pirmąsias tris kortas arba nusimesti. Žinoma, jeigu jo kortos aukštos, tai galbūt jis jūsų kėlimą dar pakels, o toks veiksmas turėtų priversti jus susimąstyti. Tokia strategija yra naudojama kai žaidžiama ne itin aukštame lygyje – tai puiki strategija žaidžiant žemų įpirkų turnyruose, kur kiekvienas žaidėjas dažniausiai būna tik mėgėjas arba pradedantysis. Grįžtant prie esmės, iškritus pirmos trims kortoms (pamačius flop‘ą), jūsų priešininkas turės apsispręsti – jeigu jis nesurenka bent žemos poros, o jūs statysite nors ir neturite nieko, tad tikriausiai jis savo kortas išmes ir pasitrauks iš šio raundo. Žinoma, Jeigu ėjimas ne jums, tai jis pasirinks galimybę – tikrinti (check), o jūs turėsite statyti. Jeigu po statymo jūsų priešininkas ilgai galvoja ir vilkina laiką ir galiausiai atsako, bet nekelia, tai turėtumėte žinoti, jog tai gali būti spąstai – jis leidžia jums blefuoti ir iškritus paskutiniai kortai – gali sustumti visus žetonus. Paprasčiausiai, jeigu jis tikrina, tai jūs statote žetonus, o jei jis atsako, žiūrėkite kas bus toliau. Iškritus ketvirtai kortai, jeigu jis vėl tikrina – siūlytume tikrinti ir jums ir gale žiūrėti ką jis darys. Jeigu jis stato, tai nemaža tikimybė, kad jis tiesiog bandė spęsti spąstus, o galbūt – blefuoja, tad čia jau patys turite nuspręsti ką daryti atsižvelgiant į visas aplinkybes.