Renkantis naują šeimos draugą

Jei bandote apsispręsti, kurią šunų veislę reikėtų pasirinkti, neskubėkite. Turite skirti tiek laiko, kiek tik jums reikės. Šunį renkamės ne vienai ar kelioms dienoms. Šunį renkamės daugybei metų – juk įprastai šuo gali išgyventi ir kur kas daugiau nei 12 ar 15 metų, todėl jūsų sprendimas privalo būti labai gerai apgalvotas.

LabradorasPavyzdžiui, galbūt jūs turite mažamečių vaikų. Jei taip, tuomet reikėtų pasirinkti tokį šunį, kuris puikiai sutaria su vaikais (tai gali būti tiek labradoras, tiek ir samojedai ar kt.). Ir nepaisant to, kad iki šiol galėjote manyti, jog kiekvienas šuo gali būti puikus visos šeimos draugas, vis dėlto realybė yra kitokia. Vienoms veislėms priskiriami šunys yra labiau pavydūs, todėl neigiamai vertins jūsų dėmesį, kurį skiriate savo vaikams. Tuo tarpu kiti gali būti per daug aktyvūs ir neatsargūs. Kiekvienas šuo yra kitoks, todėl rinkitės atsakingai.

Svarbu suprasti, kad šunys skiriasi ne tik savo išvaizda, t.y. dydžiu, forma, kailiu, spalva ir kt. Visų svarbiausia, kad skiriasi jų intelektas, polinkis dresūrai, aktyvumas, ištvermė, charakteris, psichologinės savybės, jėga ir kt. Tai pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti, jei norite, kad jūsų pasirinkimas nenuviltų nei jūsų, nei jūsų namiškių.

Be abejo, jei iki šiol niekada nebuvote auginę šuns, jums turbūt kyla dar daugiau klausimų, todėl neretai imate galvoti, kad nepavyks priimti kuo tinkamesnio sprendimo. Tokiais atvejais labai praverčia konsultavimasis su šios sritie specialistais, t.y. veterinarais, kinologais, šunų veisėjais ir kt. Tai žmonės, kurie daugybę metų domisi skirtingomis šunų veislėmis ir gali atsakyti į kiekvieną jums kylantį klausimą, tokiu būdu palengvinant visą šuns pasirinkimo procesą.

Galiausiai, kai būsite tvirtai nusprendę, kurią šunų veislę pasirinkti, pradėkite ir šunų veislyno paieškas. Nors tokiu atveju kaina, kurią sumokėsite už pasirinktą šunį, bus šiek tiek didesnė – jūs žinosite visą savo augintinio giminės istoriją, tokiu būdu galėdami išvengti įvairių problemų ateityje. Taigi, belieka įgyvendinti visas išvardintas užduotis, o tuomet džiaugtis jūsų lūkesčius atitinkančiu nauju šeimos draugu.