Senatve pradėkite rūpintis jau dabar – investuokite atsakingai

investavimasPinigų trūkumas ateityje gali kamuoti daugelį lietuvių. Taip gali nutikti dėl netinkamo pasiruošimo senatvės pensijos periodui. Daugelis lietuvių yra linkę pasitikėti valstybės siūlomomis garantijomis, bet problema yra ta, kad pati valstybė agituoja kaupti papildomai. Investavimas gali būti vienas pagrindinių būdų save apsaugoti nuo galimo skurdo senatvėje. Aišku, sėkmingos investicijos garantuojamos ne visada, o taip pat dažnai pabrėžiama ir rizika prarasti pinigus. Koks pajamų šaltinis ateityje išlaikys jus – priklausys nuo jūsų jau dabar priimamų sprendimų.

Naivu tikėtis, kad bet kur investavus pinigus, bus galima uždirbti nemenkas sumas. Būna atvejų, kad pinigai netgi yra prarandami. Jeigu nenorite, kad jums taip nutiktų, investuoti turėtumėte tik į tokias sritis, kur turite bent jau minimalų supratimą. Jeigu jus sudomino kažkoks sektorius, kuriame patirties neturite, tuomet tikrai nereikėtų investuoti skubotai. Geriausia būtu susirinkti visą reikalingą informaciją ir tuomet daryti išvadas.

Didžiausi klaida yra pasitikėti visiškai nepažįstamais žmonėmis. Trumpai tariant, nemenka klaida daroma tuomet, kai bandoma investuoti sulaukus pasiūlymo iš kažkokios asmens. Dažnai prisistato kažkokie finansų valdymo profesionalai ir siūlo investuoti į neaišku ką. Jeigu tokį pasiūlymą gavote ir jūs, o svarbiausia – nenutuokiate apie tas žmogus kalba, jokiais būdais nesusigundykite tokiomis investicijomis.

Finansų sektoriuje ne vienerius metus dirbantys ekspertai akcentuoja, kad daugelis žmonių gali patys sėkmingai investuoti pinigus, tačiau prieš tai reikia gerai pasidomėti apie ką eina kalba. Apie kiekvieną investavimo objektą galima susirinkti nemažą informacijos kiekį internete. Tad, saugiausia būtų susidaryti sąrašą sričių, kurios atrodo patraukliai, o paskui jomis kaip reikiant pasidomėti. Susirinkus visą informaciją ir atlikus kad ir nedidelę analizę, daugmaž nuspėsite kur rizika būtų mažiausia ir pelningumas – geriausias.

Kaip bebūtų, sėkmingų investicijų negali garantuoti niekas. Niekada nebūna taip, kad nėra nei menkiausios tikimybės prarasti dalį investuotų pinigų. Blogiausia tai, kad daugelis bandančių pritraukti investicija mažai kalba apie galimą riziką ir labiausiai pabrėžia gaunamą naudą. Tad, jūsų užduotis yra patiems gerai įvertinti rizikos lygį ir patikimumą, nes tikėtina, kad visada būsite viliojami skambiais žodžiais ir tiek.

Jeigu jums norisi sėkmingai investuoti pinigus ateičiai, tuomet jokiais būdais neinvestuokite ten, kur neturite jokio supratimo.