SEO optimizavimas: ar galima jį atlikti patiems?

seo optimizavimasTam, kad SEO optimizavimas duotų puikius rezultatus, būtina jį atlikti pasitelkiant tik leistinus metodus, nes kitu atveju galima gauti ir neigiamą rezultatą. Optimizacijos darbai susideda iš kelių etapų. Svarbiausia yra pradžioje atlikti nepriekaištingą vidinę optimizaciją, o paskui reikia eiti prie išorinės. SEO paslaugas teikiantys meistrai gali visus darbus padaryti už jus, bet aišku – jų paslaugų įkainiai nėra maži. Labiausiai reikia pabrėžti tai, kad mažiausias kainas šiuo metu nustato mėgėjai. Jų paslaugų užsisakyti nebūtina, nes ir patys galite visus darbus atlikti lygiai taip pat kaip ir jie. Paprasčiausiai, mėgėjai darbus atlieka ne taip kokybiškai ir dažniausiai jie pasitelkia draudžiamus metodus.

Prie draudžiamų optimizacijos metodų dažniausiai priskiriamas nuorodų rinkimas. Na tiksliau tai būtų interneto svetainių šiukšlinimas, kuomet atgalinės nuorodos paliekamos kiekvienoje pasitaikiusioje svetainėje, dažniausiai komentarų skiltyse. Tokias nuorodas paieškos sistemų algoritmai aptinka gana lengvai, todėl jokiu būdu nerekomenduojama rinkti nuorodas tokiais metodais, nes kai atsinaujins paieškos sistemų algoritmai, jūsų tinklapis gali būti išmestas iš paieškos. Juk to tikrai nenorite? Mėgėjišką optimizaciją atlikti nėra sudėtinga ir čia kalba eina tiek apie vidinę, tiek ir išorinę.

Paprasta optimizacija priskiriama prie turinio bei nuorodų rinkimo paprastesniais, bet brangesniais būdais. Pirmiausia savo tinklapyje turite sutvarkyti straipsnius bei nuotraukas, taip pat reikia perdaryti svetainės kodą, jog viskas būtų pagal standartus. Tinklapio įrašai turi būti atliekami tokia metodika: straipsnio pavadinime, nuorodoje, bei pirmosiose eilutėse turi būti paminėtas raktinis žodis. Raktinis žodis tekste turi būti minimas kelis kartus, priklausomai nuo teksto apimties. Tada tą straipsnį reklamuojate įvairiose svetainėse – rašote kitus tekstus kituose tinklapiuose ir paliekate nuorodą į savo svetainę. Be abejo, kiekvienas reklaminis tekstas turi būti unikalus, nes kopijuoti dažniausiai užtraukia nuobaudas. Tai yra paprasta SEO optimizacija, kurią atlikti galite ir patys, jeigu turite laiko bei šiek tiek pinigų.

Jeigu jūs apskirtai neturite laiko optimizacijos atlikimui, tai tiesiog kreipkitės į profesionalius SEO specialistus ir šie atliks visus darbus už jus.